Przejdź do treści
AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – SAŁATKA JARZYNOWA
16 maja 2015

AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – SAŁATKA JARZYNOWA

Uczestnicy programu Akademia Zdrowego Ucznia klasy 4,5,6 r.n. i II Guz A  udali się do Krainy Aktywności, w której dowiedzieli się na czym polega praca kucharza i jakich zasad powinien przestrzegać, aby jego praca była bezpieczna i higieniczna. No Valid Folder Selected

Omówiliśmy piramidę żywienia i powody zdrowotne, dla których jest w niej taki układ pokarmów. Uczniowie dowiedzieli się ponadto jaki wpływ na rozwój organizmu człowieka, na jego prace mają witaminy, minerały i błonnik, i  że właśnie w warzywach jest ich bardzo dużo. Po części teoretycznej uczniowie wraz z opiekunami wykonali sałatkę jarzynową. Na zakończenie degustowali przygotowaną sałatkę.  Organizatorzy: M.Hajduk, K.Lewtak

 

Najnowsze wpisy

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kalendarz imprez
Kalendarz imprez

14 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content