Przejdź do treści
AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – SAŁATKA JARZYNOWA
16 maja 2015

AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – SAŁATKA JARZYNOWA

Uczestnicy programu Akademia Zdrowego Ucznia klasy 4,5,6 r.n. i II Guz A  udali się do Krainy Aktywności, w której dowiedzieli się na czym polega praca kucharza i jakich zasad powinien przestrzegać, aby jego praca była bezpieczna i higieniczna. No Valid Folder Selected

Omówiliśmy piramidę żywienia i powody zdrowotne, dla których jest w niej taki układ pokarmów. Uczniowie dowiedzieli się ponadto jaki wpływ na rozwój organizmu człowieka, na jego prace mają witaminy, minerały i błonnik, i  że właśnie w warzywach jest ich bardzo dużo. Po części teoretycznej uczniowie wraz z opiekunami wykonali sałatkę jarzynową. Na zakończenie degustowali przygotowaną sałatkę.  Organizatorzy: M.Hajduk, K.Lewtak

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Skip to content