Przejdź do treści
AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – ZDROWE ŻYWIENIE I HIGIENA OSOBISTA
20 października 2014

AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – ZDROWE ŻYWIENIE I HIGIENA OSOBISTA

20 października 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie uczestników Akademii Zdrowego Ucznia. Klasy 4,5,6 r.n. i II GA „wybrały się”  w podróż do Krainy Pełnej Zdrowia.

No Valid Folder Selected

Zatrzymaliśmy się  na dwóch stacjach. Pierwsza – ZDROWE ŻYWIENIE. Na początek przypomnieliśmy wiedzę dotyczącą Piramidy Żywienia Ucznia. Omówiliśmy każde piętro piramidy i wyjaśniliśmy zasadę ułożenia kolejnych jej pięter. Następnie uczniowie otrzymali pocięte elementy piramidy żywienia i wspólnie układali kolejne stopnie piramidy tworząc ją na nowo. W ramach podsumowania uczniowie otrzymali materiały dotyczące zdrowego żywienia do wklejenia do zeszytów. Po zapoznaniu z produktami, które musimy jeść, aby być zdrowym udaliśmy się na kolejną stację, którą była HIGIENA OSOBISTA. Na początku rozmawialiśmy o zasadach higieny osobistej. Omówiliśmy przeznaczenie przyborów do higieny osobistej. Następnie poznaliśmy związek pomiędzy przestrzeganiem zasad higieny osobistej , a profilaktyką chorób zakaźnych i pasożytniczych. Wykonaliśmy ćwiczenia utrwalające poznane treści. Na koniec ustaliliśmy ” Zasady higieny osobistej”, których będziemy przestrzegać w szkole i w domu.

Organizatorzy: M.Hajduk, K.Lewtak

Już wkrótce kolejne spotkanie z Akademią Zdrowego Ucznia.

Skip to content