Przejdź do treści
AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – ZDROWE ŻYWIENIE I HIGIENA OSOBISTA
20 października 2014

AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – ZDROWE ŻYWIENIE I HIGIENA OSOBISTA

20 października 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie uczestników Akademii Zdrowego Ucznia. Klasy 4,5,6 r.n. i II GA „wybrały się”  w podróż do Krainy Pełnej Zdrowia.

No Valid Folder Selected

Zatrzymaliśmy się  na dwóch stacjach. Pierwsza – ZDROWE ŻYWIENIE. Na początek przypomnieliśmy wiedzę dotyczącą Piramidy Żywienia Ucznia. Omówiliśmy każde piętro piramidy i wyjaśniliśmy zasadę ułożenia kolejnych jej pięter. Następnie uczniowie otrzymali pocięte elementy piramidy żywienia i wspólnie układali kolejne stopnie piramidy tworząc ją na nowo. W ramach podsumowania uczniowie otrzymali materiały dotyczące zdrowego żywienia do wklejenia do zeszytów. Po zapoznaniu z produktami, które musimy jeść, aby być zdrowym udaliśmy się na kolejną stację, którą była HIGIENA OSOBISTA. Na początku rozmawialiśmy o zasadach higieny osobistej. Omówiliśmy przeznaczenie przyborów do higieny osobistej. Następnie poznaliśmy związek pomiędzy przestrzeganiem zasad higieny osobistej , a profilaktyką chorób zakaźnych i pasożytniczych. Wykonaliśmy ćwiczenia utrwalające poznane treści. Na koniec ustaliliśmy ” Zasady higieny osobistej”, których będziemy przestrzegać w szkole i w domu.

Organizatorzy: M.Hajduk, K.Lewtak

Już wkrótce kolejne spotkanie z Akademią Zdrowego Ucznia.

Najnowsze wpisy

JADŁOSPIS
JADŁOSPIS

18 października 2021

PODZIĘKOWANIE
PODZIĘKOWANIE

16 października 2021

,,Kawałek siebie dla Ciebie”
,,Kawałek siebie dla Ciebie”

16 października 2021

,,Kawałek siebie dla Ciebie”
,,Kawałek siebie dla Ciebie”

16 października 2021

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2021

Skip to content