Przejdź do treści
AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – KRAINA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
25 listopada 2014

AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA – KRAINA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

24 listopada 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Zdrowego Ucznia”. ( Na podstawie programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka). Tym razem uczniowie klas 4,5,6 r.n. oraz II Guz A spotkali się w krainie aktywności fizycznej.

No Valid Folder Selected Organizatorzy przybliżyli  dzieciom tematykę związaną  z aktywnością ruchową, szczególnie zwrócili uwagę na korzyści płynące z uprawiania jej. Następnie wspólnie braliśmy udział w grach i zabawach sportowych. Na zakończenie wspaniałej zabawy wszyscy  uczniowie otrzymali złote medale. Dalszym miejscem podróży była stacja ruchu i zabawy.  Po zapoznaniu z bajką ” Zwierzątka ze zdrowego zakątka” uczestnicy spotkania dowiedzieli się do czego służy szkielet człowieka i do czego potrzebne nam mięśnie i stawy, a także jaki jest związek pomiędzy aktywnością ruchową a rozwojem fizycznym człowieka. Wspólnie wykonaliśmy plakat ” Bawimy się razem na podwórku”. Dla przypomnienia zasad zdrowego odżywiania uczniowie na zakończenie spotkania wykonali dwa pociągi. Jako pasażerów wklejone zostały do smutnego pociągu – niezdrowe produkty, a do radosnego zdrowe. Uczniowie wykonali także wydzierankę z papieru kolorowego. Wypełniali papierem kolorowym wzory owoców, warzyw i innych produktów spożywczych, o których mowa w wierszu „Witaminowe abecadło”. Wykonane prace zostały wywieszone jako dekoracja sali w formie wystawy.     Organizatorzy: M.Hajduk, K.Lewtak

 

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content