Przejdź do treści
AKADEMIA CZYSTYCH RĄK CAREX – 30 STYCZNIA 2015R.
5 lutego 2015

AKADEMIA CZYSTYCH RĄK CAREX – 30 STYCZNIA 2015R.

Szkoła Podstawowa przy ZSS w Dębicy przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Czystych Rąk Carex”. Jego głównym celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk. No Valid Folder Selected

Program jest realizowany pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. W ramach „Akademii Czystych Rąk Carex” przeprowadzono w naszej szkole lekcje z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych wzbogaconych o treści multimedialne (m.in.: film animowany z bohaterami programu Chlipem i Chlapem).  Materiały edukacyjne zostały przygotowane dla dla dwóch grup: dla dzieci z klas 1-3 oraz 4-6. W scenariuszach lekcji zrównoważono zawartość merytoryczną, zabawę i ćwiczenia praktyczne. To najlepszy sposób, aby przybliżyć najmłodszym temat higieny rąk, w jak najbardziej przyjazny sposób. Dzięki programowi pozyskaliśmy również zestaw mydeł antybakteryjnych oraz instruktaże prawidłowego mycia rąk, które umieściliśmy w szkolnych toaletach. Rodzice naszych uczniów otrzymali ciekawe „Poradniki dla rodziców” przygotowane przez organizatorów programu. Zajęcia przeprowadziły: A. Zachara-Kusek, A. Żądło, M. Hajduk, K. Lewtak.

Najnowsze wpisy

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content