Przejdź do treści
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością  Intelektualną
19 maja 2022

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dnia 18 maja 2022 roku nasza szkolna społeczność świętowała Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który w tym roku odbył się w Sportowej „Stodole” Wisłoki. Pani dyrektor Marta Biłas powitała licznie przybyłych gości i zaprosiła do wspólnego biesiadowania.

Nasi wychowankowie wspólnie z nauczycielami przygotowali na tę okazję program artystyczny i zaprezentowali go publiczności. Wszystkie zaproszone dzieci świętujące wrazz naszymi uczniami mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, malowaniu twarzy, grach i zabawach rekreacyjnych, karaoke oraz pikniku integracyjnym. Największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszyły się zabawy z Kinder Sidem, podczas których mogły wykazać się umiejętnościami tanecznymi w gronie rówieśników.
W trakcie przerw od intensywnych popisów tanecznych, można było wziąć udział w kreatywnych warsztatach makramy oraz podziwiać prace plastyczne uczniów ZSS w Dębicy.

Wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc kierujemy do Starostwa Powiatowego w Dębicy, Rady Rodziców – przewodniczącej Pani Igi Szczepańskiej oraz wszystkich rodziców, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia, a w szczególności do Pani Urszuli Kuty i Jadwigi Kudeli.

Sponsorami tej uroczystości byli: Piekarnia Kazimierz Szymaszek w Woli Żyrakowskiej, Zakład Mięsny „Drąg” Krystyna Drąg w Górze Motycznej, HIT – POL Lidia i Grzegorz Tęcza w Wiewiórce, Cukiernia „Bukowski”, Aneta i Zbigniew Szajda, Markowe Ogrody Marek Bieszczad, Firma Chemal w Dębicy, Paweł Ochab, Związek Chemików TC Dębica, Związek Solidarność TC Dębica, Saldo – Izolacja, LERG, BAN-KOR-BET, BRATEX, SEGER, STEK ROL Andrzej Barszcz, Adam Nauka, Ravi sp. z o.o.

Dzięki Waszej pomocy i hojności ten dzień był wyjątkowy! Serdecznie dziękujemy!

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

Organizatorzy: ZSS w Dębicy i Starostwo Powiatowe w Dębicy
Tekst: Krystyna Gałat, Ewelina Gibek
Zdjęcia: Monika Król-Moździerz, Paweł Stachnik

 

 

Najnowsze wpisy

Skip to content